Тема. Подвоєні та подовжені приголосні
Мета:
навчальна: дати знання про типи подвоєння приголосних; навчити застосовувати орфографічні правила на письмі; продовжувати роботу над удосконаленням орфоепічних навичок, удосконалювати навики вимови та слововживання, збагачувати словниковий запас учнів ; формувати соціальну компетентність учнів;
розвивальна: розвивати логічне мислення, творчу уяву учнів; мовлення уяву, увагу;
виховувати старанність, охайність, самостійність.
Внутрішньопредметні звязки: орфографія, орфоепія, пунктуація.
Міжпредметні звязки: рос. мова, історія, література
Тип уроку: комбінований
Методи: словесні (розповідь, пояснення, бесіда,);
наочні (спостереження, музичний супровід);
практичні (вправи, творча робота, ігри, практична робота).
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Вивчайте мову українську -
Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну,
Прекрасну, милу і чудову,
як материнську пісню колискову.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
Орфоепічна хвилинка (слайд 2)
новий
старий
колесо
подруга
верба
дрова
фартух
дочка
тополя
спина
олень
-Що вивчає орфоепія?
-Читання слів.
-Складіть невеличкі речення з даними словами.
-Які ці речення за метою висловлювання?
-Який розділ з мовознавства вивчає речення і словосполучення?
Фонетична хвилинка
(Випереджальне завдання). (слайд 3)
1. Звук - це найменша . . . (одиниця мовлення)
2. Звуки поділяються на . . . . (голосні та приголосні)
3. Голосних звуків . . . (6)
4. Приголосних звуків . . . (32)
5. Алфавіт - це розташовані у . . . (
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>