Добропільський НВК
«ЗОШ І-ІІІ ст. 3 – ДНЗ»
Урок позакласного читання з використанням
технологій розвитку критичного мислення.
Підготувала
учитель початкових класів
Пашкова
Любов Миколаївна
2017 рік
Тема: Щедрий творить добро, а у жадібного голова болить.
Мета: Формувати навички осознаного читання, особистого спілкування та спілкування в групах; заохочувати учнів активно міркувати, знаходити звязок між фактами; надихати учнів до роздумів над тим яке значення для них грають поняття «жадібність і щедрість»; розвивати критичне мислення; виховувати почуття доброти, щедрості.
Обладнання: Ілюстрації «Щедрість і Жадібність» в образах жінок, сонечко, серія ілюстрацій до твору «Щедра квітка»; опорні слова до складання казки; таблиці «Порушена послідовність»; прислівя, індивідуальні картки, промінці-віночки.
Методи та прийоми: «Порушення послідовності», «Сенкан», «Взаємні питання», «передбачення», «Керована уява», «Інтервю» .
Форми роботи: Індивідуальні та групові.
Хід уроку
Актуалізація опорних знань. Визначення теми уроку. (Евокація)
Учитель: Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо на дуже цікаву і важливу тему. А яка це тема, ви визначте самі. Послухайте загадку.
Дві гості до нас поспішають
Нам мудрими стати бажають
Одна і щедра і багата
А інша скупа, біднувата
(Вчитель вивішує ілюстрації)
Учитель: Ось ці гості. Вони так поспішали, що розсипали все. Що несли. Допоможіть кожній з них зібрати зі слів прислівя.
(На дошці відкриваються таблички зі словами)
Не, сам, гам, і, не, дам, другому.
Людині, і себе, щедрій, не, шкода.
ІІ. Робота в групах. Читання слів, обмірковування і складання прислівя.
Сам не гам і другому не дам.
Щедрій людині і себе не
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>