Урок 38-39 (5 клас) Дата проведення: 19. 02. 2016
ЛЕКСИКОЛОГІЯ ЯК НАУКА. ЛЕКСИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СЛОВА. ОДНОЗНАЧНІ Й БАГАТОЗНАЧНІ СЛОВА. УЖИВАННЯ БАГАТОЗНАЧНИХ СЛІВ У ПРЯМОМУ Й ПЕРЕНОСНОМУ ЗНАЧЕННІ
Мета:відновити в памяті пятикласників відомості з лексикології: поняття про однозначні й багатозначні слова, уживан - ня багатозначних слів у прямому й переносному значен - нях; формувати загально пізнавальні вміння розпізнавати однозначні й багатозначні слова, пояснювати їх лексичне значення, чітко розмежовувати лексичне значення слова від граматичного; удосконалювати навички практичного використання однозначних і багатозначних слів з,прямим і переносним значенням в усному та писемному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу спонукати учнів до вивчення рідної мови.
Внутрішньопредметні звязки:
Культура мови і стилістика: уживання слів відповідно до їх значення; доречне використання слів із переносним значенням; за - своєння складних випадків слововживання.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок з елементами повторен - ня (урок-мандрівка).
Обладнання: таблиця "Лексика загально - народної української мови", індивідуальні картки, завдан - ня для мікрогруп, тлумачні словники.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Здоровенькі були, шановні! (Стук у двері. Поштар повідомляє, що на - дішли телеграма від мешканців країни Лексикології. )
Уч и тел ь. Треба терміново її прочитати. Відкриває.
Шановні учні! Запрошуємо вас у захоплюючу мандрівку дивовиж - ними містами країни Лексикології.
Чекаємо на вас з нетерпінням!
Жителі міста
Учитель. Ну шо ж, треба їхати! А який же вид транспорту ми обе - ремо?
Уч єн ь. Мені здається, що треба використати всюдихід "Дивослово".
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>