Контурды жасау және редакциялау

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Тексерілді: .
Сыныбы: 7 (А,Ә)
Өткізілген күні:, .

Сабақтың тақырыбы: Контурды жасау және редакциялау

Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларды графикалық ұғымымен таныстыра отырып, графиканың түрлері, редакторлары , контураларды жасау, оларды редакциялау және фигураларды салу туралы білімдерін жетілдіру.
Дамытушылығы: Оқушылардың компьютерлік графикамен жұмыс істеуге үйрету арқылы теориялық білімін, ой-өрісін, шапшаң ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелігі: Оқушыларды жан-жақты баулуға, жаңа ақпараттық технологияларды пайдалану барысында жүйелілікке тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, дәптермен, оқулықпен, дербес компьютерлермен жұмыс.

Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аударту
Үй тапсырмасына шолу
(сұрақтар мен тесттерге жауап беру арқылы үй тапсырмасын сұраймын)
Нысан көлемін өзгертетін алгоритмнің сипаттамасын жазыңдар.
Нысандарды топтау не үшін қажет және ол қалай орындалады?
Клон дегеніміз не?
Клондау амалының қосарлаудан айырмашылығы неде?

Жаңа сабақ
Кескіндерді тек нысан-фигуралардан барлық уақытта жасай алмаймыз. Көбінесе кескіндер күрделірек. Кез келген фигураны контурға түрлендіруге болады: оның бір әдісі - КонтурНысанды контурлау (КонтурОконтурить объект) бұйрығы арқылы орындалады.
Контурлармен жұмыс істеуге арналған құралдар:
- Түіндер, -Қаламұш,
- Қарындаш, - Каллиграфиялық қаламұш.
Түйіндерді редакциялау үшін ең алдымен сегментті тінтуірмен шертіп, ерекшелеу қажет. Shift пернесін басқанда , бірнеше түйін ерешеленеді.
Құралдарды контурлармен жұмыс істеу кезінде қолдану ерешеліктерін қарастырайық.
Қарындаш . Қағазға қолмен сурет салған си

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: