7 клас
Тема. Т. Шевченко. Романтична ідея незнищенності справжнього кохання, краси, вірності («Тополя»).
Мета: продовжити знайомити школярів з життєвим і творчим шляхом Кобзаря, зосередити увагу на його романтичному творі «Тополя», визначити його ідейно-тематичну спрямованість, ознайомити з особливостями балади як жанру літератури, проаналізувати казково-фантастичні мотиви, художні засоби, внутрішній світ героїв, зясувати фольклорну основу балади, роль символів у ній, народнопісенних засобів, зокрема прийому метаморфози; дати поняття про романтичний спосіб змалювання дійсності, зокрема про романтичний пейзаж, розвивати увагу, память, уміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, виховувати в учнів почуття вірності, небайдужості до краси.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: портрет Т. Шевченка, бібліотечка його творів; мультимедійна презентація до уроку, відепрезентація пісні «По діброві вітер віє», відеопрезентація балади Т. Шевченка «Тополя», фонозапис народної балади «Ой чиє ж то жито…»
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Психологічний настрій на урок.
Прийом «Спіймай мій настрій».
Усміхніться, «зніміть» усмішку зі свого обличчя долонею та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» усмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.
Зобразіть на обличчі ще будь-яку приємну емоцію, «подаруйте» її своєму товаришеві.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Слайд 1.
1. Повідомлення на тему «Нелегка сирітська доля малого Тараса».
2. Ідейно-художній аналіз поезії «Мені тринадцятий минало…»
3. Виставка ілюстрацій до вірша Т. Шевченка «Мені тринадцятий минало…»
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Оголошення теми й мети уроку.
Слайд 2.
На сьогоднішньому уроці ми продовжити знайомитися з життєвим і тв
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>