Сөйлемнің бірыңғай мүшелері

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Сабақтың тақырыбы: Сөйлемнің біріңғай мүшелері.
Сабақтың мақсаты: білімділік- оқушыларды сөйлемнің бірыңғай мүшелерімен таныстыру және олардың тыныс белгілерін таныту,өз бетімен жаңа біліммен қарулануға жағдай жасау, сөйлем мүшелері жайлы білімдерін бекіту;
дамытушылық- танымдық қызығушылығын ояту,байқағыштығын, қисынды ойлауын дамыту, сөздік қорын байыту;
тәрбиелік - өзіне-өзі қызмет етуге дайындап,пәнге қызығушылық ояту.
Сабақтың типі: жаңа білім игеру
Әдістері: сөздік, практикалық,көрнекілік, СТО стратегиялары, дидиактикалық ойын,слайдтар, ізденушілік.
Көрнекілігі - слайдтар,Семантикалық карта.
Сабақтың барысы.
Ұйымдастыру кезеңі.
Көркем жазу минуты.
І- "Қызығушылықты ояту"
"Ой шақыру "
- Сөйлем дегеніміз не? Ол неден құралады? Сөйлемдегі сөздердің басқаша қандай атауын Сөйлемнің мүшелері Сөйлем дегеніміз не? Олай болса , сөйлемнің қандай мүшелерін білеміз?
Топтық жұмыс. Сынып екі топқа бөлініп тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерді сызба арқылы көрсетіп , тақырыпты қорғайды.









2. Семантикалық карта толтыру.
/ Әр оқушыға жеке беріледі, Тақтада бір оқушы кестені толтырады/
Сөйлем мүшесідаракүрделітұрлаулытұрлаусыз
Қойды
Жиырма бес
Қар
Ақ маңғаздай

ІІ- "Мағынаны тану"Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.
2 Слайд. "Не артық" дидактикалық ойыны.
а/ Қарағай,қайың,тербелді,үйеңкі, терек.
ә/ Ойнайды, қалың, секіреді, жүгіреді.
б/ Он бес, қыр мұрынды,, ашық маңдайлы, жылы жүзді.
в/ екі, жүз, үшінші, мың, алпыс.
3. Слайд.
Сиыр сүтінен құрт алынады май алынады ірімшік алынады кілегей алынады қаймақ алынады.
Тапсырма: сөйлемді оқып шығамыз. . Не байқадық? С

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: