Основи, їх склад, назви, класифікація. Фізичні та хімічні властивості основ

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Тема: Основи, їх склад, назви, класифікація. Фізичні та хімічні властивості основ.
Мета: закріпити знання про склад, назви й класифікацію основ, їхні фізичні та хімічні властивості; про луги та їх одержання; закріплювати вміння прогнозувати, складати та записувати хімічні реакції, продовжити розвивати вміння учнів на основі спостереження робити висновки, розвивати хімічну мову; виховувати правильне ставлення до хімічних речовин та дотримуватись правил техніки безпеки.
Обладнання: підручник, мультимедійний проектор, компютер, зразки основ, реактиви й посуд.
Тип уроку: комбінований.
Форми роботи:
Хід уроку.
I. Організаційний етап
II. Актуалізація опорних знань
1. Хімічний калейдоскоп.
На які класи сполук розподіляються неорганічні речовини?
Що називається оксидами?
Які види оксидів знаєте?
Що називається кислотами? Основами? Солями?
Яка класифікація кислот?
Як визначається валентність кислотного залишку?
Назвати формули кислот:
нітратної; хлоридної;
сульфатної; ортофосфатної;
Яка основність сульфатної кислоти?
Яка валентність кислотного залишку нітратної кислоти?
Що таке індикатори? Які ви знаєте індикатори?
З допомогою якого індикатору ми виявляємо кислоту, основу?
Про що говорить витискувальний ряд металів?
Який газ виділяється внаслідок взаємодії металу з кислотою?
Які реакції називають реакціями обміну?

2. Робота з таблицею.
Прочитати формулу та дати назву речовинам: стовпчик Д,
рядок 3
ІІІ. Мотивація учнів до вивчення нового матеріалу
Що спільного для цих речовин?
Як називаються ці речовини?
А чому різна кількість гідроксильних груп?
ІV. Етап засвоєння нових знань
1. Первинне осмисл

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: