Ми. Мидың бөлімдері

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Сабақтың тақырыбы: Ми. Мидың бөлімдері.
Сабақтың мақсаты:Мидың құрылысы,ми бөлімдері,қызметі туралы түсінік беру.
Сабақтың міндеті:білімділік:мидың құрылысы,ми бөлімдері,қызметі туралы түсінік беру,білімді қалыптастыру.
дамытушылық:есте сақтау,ойлау,жаттау,баяндау,көпшілік алдында еркін сөйлеу қабілеттерін дамыту;
тәрбиелік:организмнің күрделі шартсыз рефлекстік әрекетін реттеуші ми бөлімдері болғандықтан денсаулықы күтуге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:плакат,мидың нақпішіні,слайтдар.
Сабақтың түрі:аралас.
Сабақтың әдісі:әңгімелеу,сұрақ-жауап,өзіндік жұмыс,салыстыру.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпты сабаққа дайындау,оқу құралдарын,қатынасты тексеру.
ІІ. Ұй жұмысын сұрау.
"Қім тапқыр"
1. Жүйке жүйесі қандай бөлімдерге бөлінеді?
2. Жұлын дененің қай жерінде орналасады?
3. Жұлынның сұр заты неден тұрады?
4. Жұлынның өткізгіштік қызметі қандай?
5. Жұлын жүйкесі аралас дегенді қалай түсінесіңдер?
6. Жұлынның ақ заты неден құралған?Ол жұлынның қай жағанда орналасқан?
7. Жұлынның рефлекстік қызметін атаңдар.
8. Жұлынның сұр затында неше түбір болады?
9. Жұлыннан неше жұп жүйкелер таралады?
10. Жұлынның жүйке орталығы дегеніміз не?
11. Жұлын қанша түрлі қызмет атқарады?
12. Менингит ауруы және оның белгілерін атаң.
Биологиялық диктант
1. Егер рефлекстік доғаның бір бөлігі зақымданса. . . . . . . . . . . . . жойылады.
2. Рефлекстік доға. . . . . . . . . . . . . басталады.
3. Жүйке жүйесі мүшелердің. . . . . . . . . . реттейді.
4. Нейронның денесіне қозу. . . . . . . . . . . арқылы келеді.
"Тапқыр болсаң тауып көр!"







Аралық ми
ІІ. Жаңа тақырып
Үлкен ми
сыңар

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: