Квадраттык функция

Страницы: 1 | 2  >  >>

Сыныбы: 8 Күні: 16. 02. 2017 ж
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Квадраттық функция және оның дербес жағдайларының графигін салуды үйрету.
Дамытушылық: оқушылардың зейінін тұрақтандыруға, есте сақтау қабілеттерін дамытуға ықпал ету.
Тәрбиелік: өзара әрекеттесу арқылы оқушыларды жүйелі сөйлеу білуге, ойларын еркін жеткізе білуге жағдай жасау.
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың әдісі: ойын, практикалық, жеке жұмыс
Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: (оқушылармен амандасу, түгендеу және сабаққа назарларын аудару) /3 мин/
ІІ. Үй жұмысын тексеру: 405 есеп /5мин/
ІІІ. Ой қозғау. (өткен сабақта өткен ережелерді еске түсіру) /7мин/
-Математикалық диктант
1. уax2bxc функциясын . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . деп атайды.
2. Мұнда а,в,с -. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
3. уax2bxc формулада х айнымалысы кез келген . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . мәндер қабылдайды.
4. Сондықтан бұл функция бүкіл сан осінде. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . , яғни функцияның анықталу облысы . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . жиыны болады.

- кестемен жұмыс (функцияның коэффициент және дискриминант (Д ) таңбасын анықтау )

ІҮ. Есептер шығару: (тақтамен жұмыс) /15 мин/
406 (1-3 шығарамыз)
1. y3(x-2)2-2 a3 m2 n-2
парабола төбесінің координатасы (2;-2)
2. y3-2x-x2
y-x2-2x-14
y(-x2-2x-1)4
y-(x22x1)4
y-(x1)24 a-1 m-1 n4
парабола төбесінің координатасы (-1;4)
3. yx212x22
yx212x36-14
y(x212x36)-14
y(x6)2-14 a1 m-6 n-14

Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: