Джерела українських фразеологізмів. Прислівя, приказки, афоризми як різновиди фразеології

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Нема мудріших, ніж народ, учителів. . . "
Тема: Джерела українських фразеологізмів. Прислівя, приказки, афоризми як різновиди фразеології
Мета уроку:
поглибити знання учнів про українську фразеологію;
дослідити джерела виникнення українських фразеологізмів;
формувати вміння визначати джерела, походження фразеологізмів і пояснювати їх;
розвивати в учнів мовне чуття, усне та письмове мовлення;
уміння самостійно мислити, аргументовано доводити свою думку;
виховувати культуру мовлення, любов до рідної мови.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу з елементами дослідження та дискусії.
Обладнання:підручник, словники, схеми, картки, мультимедійний екран.
Епіграф:
Нема мудріших, ніж народ, учителів,
У нього кожне слово - це перлина. . .
Максим Рильський
Мово рідна!
Ти ж - як море - безконечна, могутня,
глибинна.
Сергій Плачинда

Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності учнів.
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності.
Робота з епіграфом:
- Як вирозумієте вислови М. Рильського та С. Плачинди?
- Яким чином їх можна повязати з темою уроку?
Наше завдання - дослідити джерела українських фразеологізмів. Кожен із нас сьогодні буда в ролі дослідника. Спробуйте продемонструвати вміння творчого мислити, висловлювати власні думки й аргументовано переконувати інших у правильності обраної позиції, додержуючи при цьому високого рівня культури ведення дискусії.



Словникова робота
Учні роблять запис у зошити:
Епіграф - (грец. ἐPIιγραφή -- "напис") -- цитата, влучний вислів, афоризм чи прислівя, подані перед текстом літературного твору або перед його окремими розділами.

Дискусія - ц

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: