Буындарға бөлу. Күшік пен мысық

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Білім беру саласы: Қатынас. Денсаулық
Бөлімі: Тіл дамыту.
Тақырыбы:Буындарға бөлу. Күшік пен мысық (ертегі)
Мақсаты: балаларды ертегіні рөлдерге бөліп айтуға, сөздерді буынға бөлуге үйрету, дауыс ырғағын, дауыс көркемділігін дамыту, балаларды үй жануарларын қорғай білуге үйрету.
Қолданылатын көрнекі құралдар: күшік пен мысықтың үлгі суреті;жұмыс дәптері, атрибуттар.
Сөздік жұмыс: марғау.
Әдіс-тәсіл:әңгімелеу,сұрақ-жауап,көрнекілік,
Сабақтың барысы:
Оқу іс-
әрекетінің
кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті
1
2
3
Мотивация-
лық-қозғау
шылық
Балалар, бүгін бізге мысық пен күшік қонаққа келіпті. Екі қонағымызды үстел басына отырғызайық.
-Ал сендердің үйлерінде мысық пен күшік бар ма?
-Сендер мысық пен күшіктеріне не бересідер, олар қандай тамақ жейді.

-Мысықтың дауысын кім салып береді?
-Ал сенің күшігін қандай дыбыс шығарады?
Келген қонақтарға назар аударады.
Жауап береді.
Әркім қалай асырайтынын айтады.
-Мияу-мияу
-Әуп-әуп
Ұйымдасты-
рушылық
ізденістік
Демонстрацялық құралмен жұмыс
Тақтаға мысық пен күшіктің суретін іліп қоямын.
-Балалар ненің суретін көріп тұрсыңдар?
-Күшіктің анасын қалай атаймыз?
-"Ит" деген сөз неше буыннан тұрады?
Мысықтың баласын марғау деп атаймыз.
"-Марғау" сөзі неше буыннан тұрады?
Қазір "Мысық пен күшік" ертегісін оқып беремін.
Қарны ашқан күшік тауда қаңғып жүріп қасқырға кездеседі.
-Ей, күшік, мен сені жеймін,-дейді қасқыр.
-Қой, жеме, мені әуелі тойдыр,сонан соң жейсің,- дейді күшік.
-Жарайды, жүр, соңымнан қалмай жүре бер,- дейді қасқыр. Екеуі бір топ сиырды көреді.
-Күшік, менің көздерім

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: