Axborotlarni kodlash

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Mavzu: AXBOROTLARNI KODLASH
Sana: 7- sinf
Darsning maqsadi :
Talimiy : Oquvchilarga Axborotlarni kodlash haqida tushuncha berish.
Tarbiyaviy: Bilimga tasnalik ruhida tarbiyalash.
Rivojlantiruvchi : Esda saglash malakasini ostirish
Davlat talimi standartlarga asosan talim mazmunining majburiy minimumi .
Tekis va notekis kodlash.
Dars tipi Yangi bilim beruvchi
(Yangi bilim beruvchi , bilimlarni mustahkamlash , bilimlarni sinash , umumlash -
tiruvchi takrorlash , bilim konikma va malakalarini rivojlantirish aralash . )
Dars turi Muloqot
Sayohat , ertak , musobaqa , izlanib organish birgalikda oqitish , sahnalashtirish ,
hamkorlik , ponarama , viktorina , disput , muloqot , mustaqil ijodiy faoliyat ,
zakovat , sinov , parlament , mantiqiy fikrlash , tanlov , kim ochdi ( auksion ) dars.
Dars metodlari: chuqurlashtirilgan maruza
Foydalanilgan adabiyotlar : 7- sinf darslik
Dars jihozi : Kurgazma,tarqatma kartochkalar, darslik.
Darsning plani.
Tashkiliy qism .
Otgan mavzuni sorash .
Yangi mavzuni organish .
Darsni mustahkamlash
Uyga vazifa
Drsning borishi
Chaqiriq: Otilgan mavzu boyicha aqliy hujum.
Ahamiyatni anglash:
Inson axborotiami yigish, saqlash va qayta ishlashda qulay hamda qisqa korinishda bolishi uchun turli belgilashlardan foydalanadi Bunga touushlami harfva raqamlar orqali, musiqa tovushlarini notalar orqali, matematik, fizik, biologik qonuniyatlarniformulalar orqali ifodalanishini misol qilish mumkin.
Axborotlarni kodlash
Informatikada axborotlar ikki turga -- analog va raqamli (diskret) axborotlarga bolib organiladi. Analog axborotlar uzluksiz mavjud bolib, uni ixtiyoriy vaqtda qabul qilish mumkin, boshqacha aytganda, analog ax

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: