Ғабит Мүсірепов. "Ананың анасы"әңгімесі
Мақсаты:білімділік-оқушылардың мәтін мазмұнын толық меңгергендіктерін тексере отырып,әңгімедегі кейіпкерлер,олардың іс-әрекеттері туралы өзіндік пікірлерін қалыптастыру,ананың балаға деген жанашырлық сезімін көрсету,қазақ елінің өткен тарихына,тұрмыс-тіршілігіне назар аударту,өзіндік ойлау,эстетикалық көзқарасы қалыптасқан тұлға дайындау.
Дамытушылық :оқушының байқағыштық, тапқырлық, сөз астарын түсіну, өз ойын жазбаша да, ауызша да, жүйелі айту қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік:Шығарма идеясы негізінде оқушыларды адамгершілікке, өз Отанын сүюге, ата-ананы құрметтеуге баулу.
Түрі: Жаңа сабақты оқушы өздігіненмеңгеруі, ізденуі.
Әдісі: Сұрақ-жауап, талдау.
Көрнекілік:Қанатты сөздер,түрлі-түсті қағаздар,электронды оқулық, белсенді тақта. слайд.
Пәнаралық байланыс: Тарих,ән-күй
Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу.
ә) Сабаққа психологиялық дайындық жүргізу. ( көңіл-күй,тілек)
ІІ Үй тапсырмасын тексеру .
Сұрақ-жауап жұмысы
а) Ғабит Мүсірепов өмірі,шығармашылығы туралы мағлұматтарды меңгерту
ә) "Ананың анасы" әңгімесінің тақырыбын, мазмұнын ұғындыру,талдау.
1. Ғ. Мүсірепов қашан,қай жерде туған?
2. "Ананың анасы" әңгімесінің тақырыбы не деп ойлайсың?Айтайын деген ойы қандай?
3. Ғ. Мүсіреповтің қандай шығармаларын білесіңдер?
Қызғушылығын ояту:Үн таспадан Құрманғазының "Қайран шешем" күйінен үзінді беріледі.
Ой қозғау әдісі бойынша сауалдарға жауап алу.
1. Көз алдыңызға ең жаныңа жақын адамды елестетіңдер.
2. Кім қандай ой (кім туралы) ойлады?
Негізгі бөлім
а) Әңгіме мазмұнын меңгерте отырып, жазушының көркем әдебиеттегі алар орнын ұғындыру.
ә) Оқушын
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>