Қырық өтірік

Страницы: 1 | 2  >  >>

Новенький жалпы орта білім беретін мектебі











Тақырыбы: "Қырық өтірік" ертегісіндегі Тазша баланың тапқырлығы"










Мұғалім: Губашева Айгуль Куатовна
Сынып: 5

















2015 жыл
Сынып 5; Пән аты - Әдебиет
Cабақтың тақырыбы: "Қырық өтірік" ертегісіндегі Тазша баланың тапқырлығы
Сабақтың мақсаттары:
білімділік: ертегідегі Тазша бала бейнесін талдай отырып, кейіпкерге талдау үлгілерін үйрену
дамытушылық:салыстыру, көркем бейнелі тіркестерді тапқызу арқылы ізденгіштікке, Тазша бейнесін сомдау арқылы әртістікке, өз ойларын жүйелі жеткізуге баулу
тәрбиелік. кейіпкер бойындағы байқампаздыққа, тапқырлыққа, батылдыққа, шешендікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Түрлендірілген сабақ
Көрнекі құралдар: кубизм
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Үй тапсырмасы "Сұрақты ұстап ал" әдісі арқылы сұралады.
1. Ертегіні мазмұндау, бөлімдерге бөліп ат қою.
Сұрақтар қою арқылы:
2. Ханның қырық өтірік айтатын адамды іздеуінің себбебі неде?
3. Тазша бала өз өмірін неге өлімге тікті?
Жаңа сабақ:
І. Қызығушылықты ояту.
Мұғалім: Оқушылар, бізге ертегілер әлеміндегі Тазша баладан хат келіпті. Хатында
"Сәлеметсіңдер ме, менің қымбатты достарым! "Қырық өтірік" ертегісін оқып, менің тапқырлығыма, шешендігіме тәнті болған шығарсыңдар. Тұрмыстық, шаруашылық заттар мен жан - жануар, жәндіктер, яғни табиғат әлемін қисыннан қиыстырып, әңгіме, өлең құрастырдым. Бұл менің көп білетіндігім, білімділігім. Сондықтан алға қойған мақсатыңа

Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: