Тұрлаусыз мүшелер

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Сабақтың тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер 21. 11. 12. 3 СЫНЫП
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Тұрлаулы мүшелер сөйлемнің негізін құрайтынын түсіндіру;
Бастауыш пен баяндауышқа сұрақ қоя білуді үйрету.
Дамытушылығы: Балалардың сауаттылығын, ақыл-ойын, логикалық ойлау жүйесін дамытуды көздеп, арнайы жаттығулар жүргізу. Олардың сабаққа деген белсенділігін, іздену, шығармашылық, ойлау, талдау, салыстыру қабілеттерін арттыру.
Тәрбиелілігі: Оқушылар дың сауатты, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру, ұстамдылыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.
Әдісі:Түсіндіру, сұрақ-жауап, "Миға шабуыл" , "Семантикалық карта", "Дөңгелек үстел" стратегиясы, талдау.
Көрнекілігі: кесте
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық көңіл-күй.
Жарқырап күн ашылды,
Айнала нұр шашылды,
Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз
Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
Қызығушылығын ояту. "Миға шабуыл" стратегиясы.
1. Сөйлем мүшелері дегеніміз не?
(Сөйлем құрамында нақты сұраққа жауап беретін сөздер сөйлем мүшелері д. а. )
2. Бастауыш дегеніміз не?
(кім? не? кімдер? нелер? сұрақтарына жауап беретін сөйлемнің негізгі мүшесін бастауыш дейміз. )
3. Баяндауыш дегеніміз не?
(Бастауыштың ісін -қимылын білдіретін сөйлем мүшесін баяндауыш дейміз).
4. Бастауыш пен баяндауыш қай сөз табынан жасалғанда сызықша қойылады ?
(Бастауыш та, баяндауышта зат есімнен жасалса, бастауыштан кейін сызықша қойылады. )
Шығармашылық тапсырма.
Мәди жиналған отынның арасынан бір дыбыс естіді. Ол жақын барып қарады. Бір құс қуысқа қысылып қалыпты. Құс қанатымен отынды сабалайды. Мәди құсты үйіне алып келді.
1. Осы сөйлемдегі кім? не? не істеді? не қылды? қайтті? деген

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: