Сын есімнің түрлері

Страницы: 1 | 2  >  >>

Жемістер,көкөністер
Сабақтың мақсаты:
1. Сөздік қорларын байыту. Сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Ойлау қасиеттерін дамыту.
2. Жемістер,көкөністер атауын білу. Сұрақ қойып, жауап бере алуға үйрету.
3. Табиғатты аялауға тәрбиелеу, тілге қызығушылықтарын арттыру.
Сабақтың көрнекілігі: жеміс,көкөністердің суреттері,сөздік жазылған, шылаулар жазылған кеспелер.
Сабақтың барысы:
. Ұйымдастыру кезеңі:
1)Сәлемдесу, кезекші есебін тыңдау.
- Сәлеметсіздер ме?
- Бүгін аптаның қай күні?
- Сен нешінші сыныпта оқисың?
- Сен нешедесің?
- Сен қайда тұрасың?
2) Сабақтың мақсатын айту.
Бүгінгі сабақта жемістер,көкөністер туралы әңгімелесеміз, жұмбақ жасырамыз. Жауаптарың үшін қызыл, жасыл, сары түсті алмаларға (фишка) ие боласыңдар.
. Сөздік жұмыс.
1)Өзіміз білетін сөздерімізді есімізге түсіріп, қайталап алайық. Хормен жеке-жеке айтқызу, сөз тіркесін жасату.
Жемістер тәтті
Өседі қышқыл
Ағашта дәмді
Жерде
2) Фонетикалық жаттығу. Тақтадағы сөздік бойынша жоғалған әріптерді табайық (хормен айтады, жеке-жеке айтады).
Тағы қандай қазақ тіліне тән дыбыстарды білесіңдер?
. Жемістер, көкөністер туралы әңгімемізді жалғастырайық.
Себеттегі көкөністерді, жемістерді сипаттай отырып, тақтадағы ағаштың, бау-бақшаның суретіне орналастыру.
Мысалы: Мынау алма. Алма қызыл. Дәмі тәтті. Ол жеміс. Ағашта өседі.
/. Сөйлесім.
Бәріміз де жемісті, көкөністі жақсы көреміз бе?
Олар қайда сатылады? (базарда) Онда біз базарға барайық.
1)Кітаппен жұмыс.
90-бетегі сурет бойынша сөз тіркестерін оқыту. "Аламын", "сатып аламын", "керек" сөздермен сөйлем құрату.
2) "Базарда". Ойын.
/. Сергіту мезеті
/. Грамматиканы қайталау.

Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: