Рух води у Світовому океані. Припливи і відпливи. Течії

Страницы: 1 | 2  >  >>

Тема. Рух води у Світовому океані. Припливи і відпливи. Течії.
Мета: поглибити знання школярів про Світовий океан; формувати уявлення про види руху води в ньому; розкрити причини виникнення припливів і відпливів, океанічних течій та їх наслідки; розвивати логічне мислення; формувати вміння узагальнювати, систематизувати знання, аналізуючи різні джерела географічної інформації.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручники, зошити, атласи, глобуси, карта півкуль, презентація « Припливи і відпливи, океанічні течії», мульфільм про козаків.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності
Вчитель демонструє кадри мульифільму на яких козаки перепливали холодну, а потім теплу течію.
- Що сталося?. Чому козаки пливучи на човні по океану спочатку перетворилися на крижану брилу, а потім пливучи далі знову стали такими як і були? ( Учні висувають свої припущення).
- Кажуть, що рибаки на берегах океану знають коли їм розтягувати сітки. Море як дихає – то підходить вода до берега, то з часом відкочується назад, залишаючи в сітках рибу. І так відбувається постійно. Як ви думаєте, чи можливо таке, а може це вигадка?
- Кажуть, що раніше вітрильники, пливучи по океану могли рухатися далі навіть у безвітряну погоду. Що це за природна сила допомагала морякам? Правда це чи ні?
Хочете дізнатися про причини цих явищ? Прийшов час це зробити. ( Вчитель оголошує тему уроку).
III. Актуалізація опорних знань і вмінь
Дайте відповіді на питання і знайдіть обєкт на карті.
Найбільший океан?
Найхолодніший океан?
Другий за площею на Землі?
Океан, який омиває півострів Індостан?
Найтепліший океан?
Найсолоніше море?
IV. План вивчення нового матеріалу

,
.


Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: