Разработка урока по казахскому языку

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер
Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 10
Сабақ 9-10

Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Тұсау кесеміз
Сабақтың түрі
Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы
Сабақтың мақсаты
Оқылым материалдары бойынша негізгі ақпаратты сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.
Төл сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолдану
Барлық оқушылар: қазақ халқының салт - дәстүр түрлері туралы түсінік беру, оның ішінде тұсау кесу рәсімімен таныстыру, сөздік қорын молайтады.
Көптеген оқушылар: мәтінді ықшамдай алады, төл сөзде қойылатын тыныс белгілерді орынды қолданады.
Кейбір оқушылар: мәтінді ықшамдауда өзіндік стильді қолданады.
Күтілетін нәтиже
Мәтіндегі негізгі ақпаратты іріктей алады;
Көлемді мәтін негізінде жинақы мәтін жазады;
Төл сөз, автор сөзінің тыныс белгілерін дұрыс қолданады

Жоспарланатын уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Сабақтың басы

5 мин

1-қадам. Суреттер бойынша тақырыпты болжап көреді.
ақылдың
кені
өткеннің шежіресі
дана
адам
мейірімді
жан
әулеттің ұйытқысы

2-қадам. Осы тіркестер арқылы бүгінгі сабақтың мазмұнын, орындалатын жұмыстарды болжам жасап көреді, топқа бөлінеді
Бүгінгі сабақта "Қазақ халқының салт-дәстүрлері" тақырыбын жалғастырамыз.
1 сұрақ: Салт-дәстүр деген де ойларыңызға қандай сөздер келеді? (рухани мұра, мәдениет, тәрбие, халық даналығы, мерекелер)
2 сұрақ: Бала тәрбиесіне байланысты қандай дәстүрлерді білесіңдер? (интерактивті тақтада сызбаны толықтыру)

Бала тәрбиесіне байланысты дәстүрлер:
1. . . . 5. . . .
2. . . . 6. . . .
3. .

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: