Ислам дәуіріндегі әдебиет

Страницы: 1 | 2  >  >>

Сабақтың мерзімі: 8"Г" "Д" Әдебиет
Сабақтың тақырыбы: Ислам дәуіріндегі әдебиет
Сабақтың мақсаты.
1. Білімділік: Оқушыларды ислам дәуіріндегі әдебиеттің өкілдерімен таныстыру
2. Дамытушылық: Оқушының тіл байлығын жетілдіру , балаларды тез ойланып, жауаптарын тиянақты айта білуге дағдыландыру.
3. Тәрбиелік: халқымыздың мұрасын бағалай білуге,тарихымызды қадірлеуге тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, дидактикалық материалдар, т. б.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: әңгімелеу, өз бетімен жұмыс,сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу
Оқушыларды түгелдеу
Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру
ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау
Жатау сұрау
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.
Сабақтың тақырыбын мақсатын хабарлау.
Қарахан мемлекеті тұсындағы немесе ислам дәуірі (Х-ХІІ ғ. ) деп аталатын тарихи кезеңді түркі халықтарының қоғамдық-мәдени даму тарихындағы қайта өркендеу дәуірі деуге болады. Әл-Фарабидің "Риторика", "Поэзия өнері туралы", Махмұт Қашқаридің "Диуани лұғат ат-түрік("Түркі сөздерінің жинағы"), Жүсіп Баласағұнның "Құтты білігі, Қожа Ахмет Иасауидің "Диуани хикметі ("Ақыл кітабы), Сүлеймен Бақырғанидің "Бақырғани кітабы" және т. б. осы дәуірдің зор жетістігі болып табылады. Бұл туындылар орта ғасырдағы түркі жазба әдебиетінің өркендеп, ілгері дамуына өлшеусіз үлес қосты.
ІV. Cабақты меңгерту


Үзінді оқыту

V. Сабақты қорытындылау.
Неліктен ислам дәуіріндегі әдебиет деп аталады?
Ислам дәуіріндегі әдебиеттің көрнекті өкілдерін ата



VІ. Үйге тапсырма беру .
Мазмұнын айту
VІІ. Бағалау.





Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: