Жадыра,жайна,жарқын жаз

Страницы: 1 | 2  >  >>


"Жадыра,жайна,жарқын жаз"
Сабақтың мақсаты: . Жаз мезгілінің табиғи ерекшеліктерін меңгерту
Тіл мәдениетін қалыптастыру.
Сабақтың міндеттері:
Білімділік:Жаз мезгілі,жазғы ойындар,жазғы табиғат,жазғы еңбек жайлы түсінік беру. Затты зерттеуге алгаритм жасауға үйрету.
Дамытушылық:Танымдық, шығармашылық қасиеттерін,тілін,сөздік қорын дамыту. Сабаққа қызығушылығын арттыру
Тәрбиелілік: Табиғатқа, қоршаған ортаға деген сүйіспеншілігін арттыру. Шыдамдылыққа тәрбиелеу.
Түрі: Ашық сабақ.

Қолданылғанәдіс-тәсіл:Сұрақ-жауап,топпен,тірек-сызба, тәжірибелік,көрнекілік,ойын ,сөздік,схема арқылы әңгіме құрау.
Көрнекіліктері:схемалар,суреттер,мұз,зертхана приборлары,май шам, бояу,стек,сүлгі.
карточкалар,зерттеу құралдары,май шам,бояу,қатты қағаз.
Сабақтың барысы:
Балаларды шеңбер бойына жинап,,олардан жыл мезгілдері туралы сұрау.
-Балалар айтыңдаршы, қазір жылдың қай мезгілі?
-Балалар,біз бүгін жаз мезгілі,гүлдер туралы әңгімелейміз
Балалар,жаз мезгілінің үш айы бізге арнайы келіпті,Қане оларды тыңдап көрелік.
(қолдарына гүл ұстап үш қыз шығады)
Маусым:
Туады мамырдан соң Маусым айы,
Жаз шығып,жақсарады малшы жайы.
Аспанның ашылғанда қас қабағы,
Жер-жерде қауырт жұмыс басталады.
Шілде:
Шыжғырған от-жалыннан Шілдедегі,
Дүние сән базарға түрге енеді
Әр үйдің бақшасы бар
Көз қуантып, көңілді өсіреді.

Тамыз:
Табаның тіреледі тамырға кеп,
Өткенге таңырқайсың аңыз ба деп.
Бұл айды жомарт жаздың соңы дейсің,
"Не ексең - соны орасың! Соны жейсің!"
Мұғалім балаларға Маусым, Шілде, Тамыз айларының ерекшеліктерін айтып береді. Балалар, ормандағы гүлді алаңды көрдіңдер ме?
Балалар: Жоқ,көрген жоқпыз.
Мұғалім: Онд

Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: