Домбыра және сырнай

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Пәні: Негізгі аспап (баян) , Сүймелдеу және Музыкалық аспап (домбыра)

Тобы
СБ-315, СБ-405
Күні
21. 11. 2017
Уақыты
11. 20-11. 35



Дәйексөз: "Музыканы халық тудырады, ал біз, суреткерлер оны тек музыкалық аспаптармен орындауға бейімдейміз" М. И. Глинка
Сабақтың тақырыбы: "Домбыра және сырнай" әдістемелік жинағының іс - тәжірбиедегі қолданылуы.
Сабақта қарастырылатын құндылық: Ақиқат
Қалыптастырылатын қасиеттер: Жауапкершілік, сүйіспеншілік, өзін - өзі басқара білу, ізденімпаздық.
Сабақтың түрі: Интеграциялық сабақ.
Сабақтың мақсаты: Студенттерді ансамбльдің үндеу ерекшелігі мен ойнауға үйрету әдістері туралы білімін жетілдіру.
1. Музыкалық аспаптардың адам өміріндегі алатын орны туралы түсіндіре отырып білімдерін жетілдіру.

2. Аспапта ойнау арқылы студенттердің ансамбльге деген қызығушылығын арттыра отырып, сыйластыққа, ұйымшылдыққа,уақытты тиімді пайдалануға,оны әрдайым жоғары бағалай білуге тәрбиелеу.
3. Музыкалық шығармалар арқылы есту, есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту.
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топтық жұмыс.
Құрал-жабдықтар,көрнекті құралдар: Домбыра және сырнай жинағы, Музыкалық аспаптар, интерактивтік тақта.

Сабақтың барысы
Бұл жинақ добыра және сырнай аспаптарына үндесе ансамбльде ойналатын түрлі композиторлардың шығармалары мен балабақша, мектептерге арналған әндер енгізілген. Студенттердің қабілетіне және аспапқа ойнау шеберлігіне қарай лайықты репертуар ұсынылған. Бұл жинақ негізінен студенттердің аспапқа деген сүйіспеншілігін арттырып, оның шебер орындаушылық қабілеттерін және шығарманың сезімталдықпен түсініп, аспаптарда үндестіре ойнау техникасын қалыптастыруын негізге ала отырып жасалған. Жинаққа енгізіл

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: