Чарівний світ природи
Мета: Поглибити знання учнів про природу; формувати екологічну культуру школярів; розвивати уяву, мислення, фантазію, звязне мовлення, цікавість до спостережень; збагачувати словниковий запас, слідкувати за вимовою ;розвивати у дітей відповідальне ставлення до природи ,виховувати почуття краси та турботи за все, що оточує.
Обладнання: малюнки дерев, квітів, картки із зображенням тварин, птахів, музичний супровід,картки з завданням.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
1. Налагоджування добрих, довірливих відношень
1. 1. Ароматерапія (сосна, піхта)
- Зараз ви вдихаєте пахощі хвої. Уявіть собі, що ви зустрілися на галявині в лісі і хочете привітати один одного. Подаруйте, будь ласка, посмішку.
1. 2. Вправа «Дерево».
- Уявіть собі, що ви знаходитесь у лісі. Сядьте під дерево, притуліться до стовбура .
- Скажіть, хто яким деревом себе уявив? Чому?
- Якими словами ви можете переконати, що саме це дерево головне, красиве?
1. 3. Оцінка своєму емоційному станові
- Оцініть, будь ласка, свій настрій за 10 бальною системою.
II. Установочно-мотиваційний етап
Створення проблемної ситуації, переживання почуттів.
2. 1. Вправа «Проблема»
Інструктаж: «Перед вами зашифроване прислівя. Складіть до купи прямокутники різного кольору і ви його прочитаєте».
(Бережи природу – оберіг роду)
ІІІ. Повідомлення теми заняття
Донеччина – це не тільки терикони, шахти та металургійні заводи, це ще й унікальні ліси, дерева, квіти – наша природа, яка панує у ландшафтних парках Донецького краю.
А ми повинні оберігати та зберігати надбання, що залишили нам наші пращури.
І я сьогодні пропоную вам здійснити уявну подорож у світ природи та неповторної краси рідного краю.
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>