Бауырмалдық пен кеңпейілдік

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мектеп64Мерзiм12
ТақырыпБауырмалдық пен кеңпейілдік
ҚұндылықДұрыс іс-әрекетҚасиеттерсыйластық, жомарттық
Мұғалiм Ж. Өтегенов Класс6 «А»Оқушылар саны
Сабақ мақсаты:
Оқушыларға бауырмалдық, кеңпейілділік ұғымы туралы түсініктерін кеңейту.
Міндеттері:
оқушыларға адамгершілік, сыйластық, бауырмалдық және жомарттық қасиеттерін түсіндіріп;
оқушылардың ойлау, сөйлеу қабілеттерін және қабылдауларын дамыту;
оқушыларды бауырмалдыққа, бір – бірін дұрыс қабылдай білуге, туыстарын, достарын сыйлауға және жағымды қарым – қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту.
Сабақтың түрі: Саяхат сабақ.
Сабақтың әдісі: Ой-қозғау, сұрақ-жауап. Ресурстар (материалдар, дереккөздер)
Слайд,плакат, маркер
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру кезеңi.
Оқушылармен сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Тыныштық сәтi. «Нұрға бөлену»
Үй тапсырмасын тексеру.
Бір атаның балалары (М. Мағауин)
Проблемалық-бағыттаушы сұрақтар:
1. Шығарма кімнің сөзімен басталады, оның сөзінен нені байқауға болады?
2. Шуылдасып, таласып тұрған балалар неге тына қалды?
3. Ахмет ақсақал мен Дәуренбек арасындағы түсініспеушілік неден туындады?
4. Ахмет ақсақалдың отбасына Зигфридтің бауыр басып кете алады деп ойлайсыңдар ма?
Сабақты бекітуге арналған тест тапсырмасы.
1) – Ал, ағайын, тегіс жиналсаң, сөзіме құлақ сал. – деген кімнің сөзі?
а) Дәуренбек б) Ахмет в) басқарма г) есепші
2) Қара галифе шалбар, әскери гимнастеркалы жігіт кім?
а) Берден б) Дәуренбек в) Тілеубай г) Бегімбетов
3) Ауылға неше жетім бала келді?
а) алты б) бес в) жеті г) төрт
4) «Жауды аяған жаралы» дегенді білмеуші ме едің? – деп Дәуренбек кімге айтты?
а) басқармаға б) Ахметке в) е

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: