Бекітемін:
Күні:
Сабақтың тақырыбы: С. Сейфуллин "Ақсақ киік өлеңі".
Сабақтың мақсаты:Білімділік: ақын жайлы білетін мәліметтердітыңдай отырып жаңа мағлұматтар алуына жағдай туғызу, Ақсақ киікөлеңінің тақырыбы мен идеясын ашу
Дамытушылық: шығармашылық жұмыстар арқылы ойлау қабілетініңдамуына, тіл байлығының артуына ықпал жасау
Тәрбиелік: Отансүйгіштікке,тіл,сөз өнерін және табиғатты қадірлеп, қастерлей білуге,адамгершілікке тәрбиелеу
Сабақтың түрі: кіріктірілген.
Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, баяндау, түсіндіру, тест сұрақтары
Пәнаралық байланыс: тарих, дүниетану,математика.
Көрнекілігі: С. Сейфуллин суреті, шығармалары, Қазақстан картасы, электронды күй дискісі, интерактивті тақта
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі.
а) Оқушылардың сәлем десуі, түгелдеу.
ә) Оқушы зейінін өлең жолдарымен сабаққа аудару.
Өнер алды-қызыл тіл
Анаңдай оны құрметте!
Қапсымай,талмай үйрен,біл,
Асылын сөздің өрнекте.
Ана тіл-асыл қазына,
Байлығың-білсең ол сенің.
Жеткізер өмір жазына,
Сонымен өсер өркенің, -дей отырып сөз өнерін, асылын,тіл тазалығын сезінетін әдебиет сабағын бастаймыз.
II. Үй тапсырмасы: -Қане, балалар,өткен сабағымызда қай ақынның өмірі және шығармашылығымен таныстық?
Қазір жыр алыбы Жамбыл төңірегінде оқып білгенімізді қорыту үшін тест сұрақтарына жауап беріп көрелік.
Тест сұрақтары:
1. Жамбыл қай жылы, қай жерде дүниеге келді?
А)1845ж. Шығыс Қазақстанда В)1846ж. Әулие ата өңірінде. С)1848ж. Орталық Қазақстанда. Д)1847ж. Көкшетау облысында.
2. Жамбылдың шығармасы. А)Сұраншы батыр В)Қыс С)Сағындым Д)Жүйрігім 3. Жамбылдың ұстазы кім еді? А) Абай В) Тезек төре С) Cүйінбай Д) Шашубай
4. Өтеген батыр дастанында Өтегеннің еліне тапқан жайлы,ш
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>