Ас қорыту мүшелері

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>


8-сынып. Биология
Сабақтың тақырыбы: Ас қорыту мүшелері
Мақсаты:
Білімділік: Ас қорыту жүйесі құрылысының ерекшелігін және олардың адам ағзасында орналасуын көрсете түсіндіру.
Күтілетін нәтиже Мәтін арқылы тапсырмалар арқылы ас қорыту жұмысының білу
үйрету.
Сабақтың түрі: Мағынаны таныту
Қолданылатын технология: СТО технологиясы
Сабақтың әдіс-тәсілі: топтастыру, инсерт, суретпен жұмыс, ЖИКСО, семантикалық карта
Пәнаралық байланыс: химия, медицина
Сабақтың көрнекілігі: слайдтар, интерактивті тақта, суреттер, бағалау бетшесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылардың сабаққа дайындығы мен қатысын тексеру.
Үй тапсырмасын тексеру
І. Қызығушылықты ояту кезеңінде оқушыларға түрлі тапсырма беріледі.
1. Суретпен жұмыс Адам ағзасы үшін тамақтың ролі қандай ?






2 тапсырма Бір айналым сөйлесу. Оқушыларды 2 топқа бөліп, топтарға тапсырма беру
1- топ Тағам құрамы туралы әңгіме құрастыру
2-топ Тағамдық заттардың қызметі
" Таңғажайып ондық" тапсырмасын орындау
1. Қоректік заттарға не жатады? (нәруыздар, көмірсулар, майлар, минералды тұздар, су мен витаминдер)
2. Тамақ өнімдерінің едәуір қарапайым, организмге сіңірілетін заттарға ұсақталу және ыдырау процесі қалай аталады? (ас қорыту)
3. Нәруыз текті асқорыту жолында заттарды ыдыратып, химиялық реакцияларды тездетеді, сонымен қатар ерітінді түрінде қанға, лимфаға өтіп, организмге сіңеді. Бұл қандай заттар? Ферменттер
4. Адам организмінде орташа есеппен алғанда қанша пайыз нәруыз болуы тиіс?
15 - 20 нәруыз
5. Адам организмінде орташа есеппен алғанда қанша пайыз көмірсу болуы тиіс? 0, 6 көмірсу
6. Адам организмінде орташа есеппен алғанда қанша пайыз майлар болуы тиіс? 19 майла

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: