АС ҚОРЫТУ ЖУЙЕСІ. АСҚАЗАН- ІШЕК АУРУЛАРЫНЫҢ АЛДЫН АЛУ
 
Сергазина Б. К. ,химия және биология пән мұғалімі,
Таврия орта мектебі,ШҚО,Ұлан ауданы, Таврия ауылы. 
Мақсаты:
Білімділік: Ас қорыту мүшелерінің құрылысы мен қызметі туралы білімдерін қорытындылау. 
Дамытушылық:Талдау,салыстыру,қорытындылау,ойлау қабілеттерін дамыту. 
Тәрбиелік: Санитарлық гигиеналық әдепке тәрбиелеу. Саламатты өмір салтын қалыптастыру. 
Типі: бекіту сабағы
Түрі: сайыс сабақ
Әдісі: кубизм,топтастыру,инсерт. 
Пәнаралық байланысы: медицина. 
Көрнекілігі: электрондық оқулық, слайдтар жинағы,кестелер, дидактикалық үлестірмелер, жетондар. 
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеру, топқа бөлу сабақтың жоспарымен таныстыру. 
ІІ. Сабақтың барысы:
1. Кубизм әдісі. 
2. Топтастыру әдісі. 
3. Инсерт әдісі. 
4. 5 жолды өлең. 
5. Танымдық сұрақтар
1Кубизм әдісі. 
1. Зерттеңіз. -асқорыту жүйесінің құрылысы. (I топ)
-ауыз қуысының құрылысы. (II топ)
2. Салыстырыңыз-аш ішектің маңызы (I топ)
-тоқ ішектің маңызы (II топ)
3. Суреттеңіз-асқазан (I топ)
-бауыр (II топ)
I. Қызығушылықты ояту сатысы. 
Тапсырма:
 «Ас адамның арқауы»
2. Топтастыру әдісі
II Мағынаны ажырату сатысы. 
3. Инсерт әдісі немесе түртіп алу әдісі. 
«V» білемін«» жаңа мәлімет«-» білмеймін«?» сұрақ туды
III. Ой толғаныс сатысы. 
Cинквейн. 5 жолды өлең. 
1. Зат есім-кім? не? 1 сөз. 
2. Сын есім-қандай? 2 сөз. 
3. Етістік неғылды?не істеді? 3 сөз. 
4. Тақырыпты ашатын сөз тіркесі немесе сөйлем. 4 сөз. 
5. Тақырыптың синонимі. (баламасы)
Жауабы:
1. Ас
2. Құрылыстық,энергиялық. 
3. Жиналады,пайда
		Страницы: 1 | 2 | 3 > >>
