Сөйлем

Страницы: 1 | 2  >  >>

Сабақтың тақырыбы: Сөйлем.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: сөйлем туралы алған білімдерін еске түсіру, толықтыру;
Дамытушылығы:оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуі арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту;
Тәрбиелілігі:кітаппен дос болуға құстардың қамқоршысы болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, іздену, талдау, жинақтау, көрнекілік,СТО стратегиялары "Топтастыру" , "Вен диаграммасы" танымдық сұрақтар.
Сабақтың көрнекіліктері: мазмұнды суреттер,слайдтар,сызба .
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: өткенді пысықтау
1. Қызығушылықтарын ояту.
- Балалар қазір бізге қазақ тілі сабағы.
- Өткен сабақтарымызда қандай тапсырмалар орындадық?
- Мәтін.
- Мәтін туралы не білесіңдер?
- Мәтін деген не?
- Қандай түрлері болады?
- Неше бөлімге бөлінеді?
Мәтін
"Топтастыру" стратегиясын қолданып сабақтың мақсатымен таныстыру.
2. Мағынаны ажырату.
1. Оқушыларға берілген мәтіннің мазмұнына қарай мәтін түрін ажырату. (әңгімелеу, сипаттау,пайымдау)
ІІІ. Мақсат қою кезеңі: Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
-Балалар, сонымен мәтін неден құралады?
-Ия,сөйлемнен құралады екен. Олай болса, бүгінгі өтетін тақырыбымыз Сөйлем.
ІҮ. Жан-жақты білімдерін тексеру
-Қазір,1-тапсырмаға назар аударайық. Тапсырмасын оқыту. Қайсысы сөйлем?
1. Білім, кітап, бұлақ.
2. Кітап-білім бұлағы.
Ү. Жаңа материалмен жұмыс:
Білгішбек: Оқулықтағы Білгішбектің айтқанын оқу, талдау, есте сақтау.
1-жаттығудағы берілгендердің қайсысы сөйлем, қайсысы сөйлем емес екендігін анықтау, талдау.
Сөйлемге тән белгілерді есіңе түсір:
сөздер бір-бірімен мағына

Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: