Күні:
Сынып: 2
Пән: қазақ тілі
Тақырыбы: Сағаттар
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру
Сабақтың әдіс- тәсілдері:сұрақ - жауап,ой қозғау,ой қорыту,баяндау,топтық
Сабақтың мақсаты:
1)Оқушыларға жаңа сөздерді меңгерту және оларды сөйлеу әрекетінде дұрыс пайдалана білуге үйрету.
2) Сөздік қорын молайту,оқу,жазу,есте сақтау,ойлау, тындап қайталау қабілетін дамыту.
3) Табиғатты қорғауға,Отансүйгіштікке тәрбиелеу.
Сабақтың барысы
I. Ұымдастыру:
Сәлемдесу, түгелдеу.
Кезекшімен сұхбат.
- Қай жыл мезгілі?
-Қай ай?
-Бұгін қай күн?
-Сыныпта кім жоқ?
II. Өткен тақырыпты қайталау:
Бір жылда неше
Бір айда неше
III. Үй тапсырмасын тексеру:
154 бет 2,4
IV. Жаңа сабақты түсіндіру:
Атау септік
Атау септігі кім? не? кімдер? нелер? деген сұраққа жауап береді. Мысалы: Амантай, Әсия деген сөздер кім? деген сұраққа жауап берсе, Амандар келді дегенде Амандар деген сөз кімдер? деген сұраққа жауап береді. Сол сияқты кітап, дәптер сөздері не? деген сұраққа жауап берсе, кітаптар, дәптерлер нелер? деген сұраққа жауап беріп тұр.
Сергіту сәті: Көнілді күн.
V. Бекіту:
Сөздік
қабырға сағат - настенные часы қол сағат - наручные часы қалта сағат - карманные часы үстел сағат - настольные часы
Біздің үйде әр түрлі сағаттар бар. Қабырғада қабырға сағаты ілулі түр. Әкемнің үстелінде үстел сағат түр. Атамның қалта сағаты бар. Шешемнің қол сағаты бар.
2-тапсырма. Жүмбақты оқы, шеш.
Бір ағашта 12 үя, әр үяда 30 жүмыртқа бар. 5-тапсырма. Диалогті оқы.
Сәлеметсіз бе, Анар Маханқызы!
- Сәлемет пе, Саян! -Апай, сағат неше?
Сағат бір. Саян, кайда барасың?
Киноғ
Страницы: 1 | 2 > >>