Открытый урок на тему Япония

Страницы: 1 | 2  >  >>

Сынып: 8
Пән: Дүние жүзі тарихы
Сабақтың тақырыбы: 8 Жапония
Сабақтың мақсаты: өтілген материалды бекіте отырып, ХVІ ғ. Жапонияның әлеуметтік жағдайымен таныстыру. Токугава сегунаты кезінде жапон халықтарының қандай топтарға бөлінгендігін, олардың жүргізген саясаты мен сол кездегі діннің рөлі және оның атқарған қызметі туралы тақырып мазмұнын оқушыларға кеңірек ашып түсіндіру.
Оқулықпен жұмыс істеу, пікірлерін ортаға салып, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: Саяхат сабақ
Көрнекті құралдар: «Азия» картасы, сызба, кесте, безендірулер.
Идеялар мен жетекші ұғымдар: Токугава сегунаты, «тірі құдай», синтоизм діні, синкретизм, «си-но-ко-сё», сословиелік жүйе, «жабық есік» саясаты, «Шығыстық король», «батыстық техника» принципі, буддизм, конфуцийлік.
Сабақтың барысы: сабақтың мақсаты тақтаға жазылып, аялдамалар арқылы мазмұны ашылады.
1 – аялдама «Білім жолы»
Білім аялдамасында оқушыларға бүгінгі өтілетін сабақтың түрі мен аялдамалар мақаты айтылады. Білім жолы аялдамасында өтілген «Қытай» мен «Жоңғар хандығы» тақырыптарынан үй жұмысы тексеріледі. Әр оқушыға сұрақтар беріледі.
Блиц - сұрақтары
1. 1644 жылы Қытайда мемлекет билігі кімнің қолына көшті? Ли Цзычэн
2. Маньчжурлар қандай атпен мемлекет құрды? Мағынасы? Цин – «таза»
3. Цин империясы қай жылдар аралығы – 1661-1912жж.
4. Неше әкімшілік провинцияға бөлінді? 18
5. Қытайға еуропалықтардың келуіне қашан тыйым салды? 1757 жылы.
6. Императордың «өндірушілер аз, тұтынушылар көп» деген сөзі неге қатысты? Халықтың санының өсуі. 100млн -300млн. ға
7. Монголия нешеге бөлінді, қандай? Чахар, Халха, Жоңғар
8. Жоңғарлардың діні: – лама діні
9. Жоңғар хандығының билеушілерін ретпен атап бер?
10. Жоңғардың әлсіреуіне кімдерді

Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: