Пән: физика
Сынып: 8
Мерзімі:
Сабақ 6
Сабақтың тақырыбы
Жылуөткізгіштік, конвекция, сәуле шығару. Табиғаттағы және техникадағы жылу берілу. Жылу берудегі конвекцияның орны
Мақсаты
Жылу берілудің түрлерін біліп, ажырата білуге үйрету
Табыс критерийі
Жылу берілудің түрлерін біледі және оны өзгеше түсіндіре алады - 5
Жылу берілудің түрлерін біледі, бірақ түсіндіре алмайды - 4
Жылу берілудің тек атауларын ғана біледі - 3
Сілтеме
Физика және астрономия. - Алматы: Мектеп, 2012
Негізгі идеясы
Жылу берілудің әр түрінің өзіне тән ерекшеліктері бар, бірақ жылу берілу олардың әрқайсысында әрдайым бір бағытта: көбірек қыздырылган денеден азырақ қыздырылган денеге қарай жүреді.
Әдіс-тәсілдер
"Ой қозғау", "Болжау", "Инсерт" стратегиялары, топтық жұмыс: постер, "Кіржайғыш" әдісі, ОүБ құралдары, АКТ.
Ресурстар
Постер, маркерлер, стикер, үлестірмелі материалдар, жіп, "Алтын ереже"
Ұзақтығы
45 минут
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Формативті бағалау
Ұйымдастыру кезеңі
3 мин
Амандасу. "Мозайка" әдісі арқылы үш топқа бөлу
"Мозайка" арқылы үш топқа бөлініп, топ мүшелері рөлдерді бөліп алады: басшы, хат-шы, бачндаушы, таймкипер.
"Ой қозғау" старатегиясы
5 мин
Тірек сызба арқылы қандай бағытта жұмыс істейтіндігімізді тұжырымдап, рефлексия жасайды.
Сұрақ қою
"Болжау" старатегиясы
10 мин
Оқушыларға қайшы мен қарандашты ұстап көруге ұсынамын.
- Бұл екеуінің температуралары бірдей, себебі бұлардың сынып бөлмесінде болғандығына бірнеше уақыт болды. Бірақ қолмен ұстағанда қайшы қарындаштан қарағанда суық болып сезіледі?
Оқу
Страницы: 1 | 2 > >>