Ж. Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі

Страницы: 1 | 2  >  >>

Әдебиет 7 «А» сыныбы 21. 11. 13 ж
Сабақтың тақырыбы: Ж. Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі Әмірқан бейнесі
Сабақтың мақсаты:
а) білімділігі
Оқушылар әңгіменің мазмұнын талдай отырып, кейіпкердің кім екенін таниды. Әдебиет теориясынан протатип терминімен танысады.
ә) дамытушылығы
Оқушылардың тапсырмалар орындау барысында қабілеттері дамиды, тіл байлықтары артады, теориялық білімдері толығады.
б) тәрбиелігі
Оқушылар бір-бірін тыңдауға, сыйлауға, ой шапшаңдығына тәрбиеленеді. Өнерге баулынады.
Сабақ типі: аралас
Сабақ түрі: топтық
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Миға шабуыл», «Орамал тастау» ойындары.
Сабақтың көрнекілігі: слайд, видеоролик, үн таспа.
Пән аралық байланысы: Этнография,Музыка,Орыс тілі
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
Кезекшімен сұхбат жүргізіп, балалардың зейінін сабаққа аударамын. Оқушыларды «Ән», «Әнші», «Өнер» деген топтарға бөліп отырғызамын.
II. Үй тапсырмасын сұрау кезеңі.
Ж. Аймауытовтың «Әнші» әңгімесінің мазмұны сұралады. Ол үшін әңгіменің әр бөліміне ат қойылып, тақырып тармақтарға бөлінеді. (2,3,4 слайдтар).
I. «Ән» тобына: Жетішатыр - көңілді қала
Шәкет үйіндегі кездесу Арсалаңдаған жігіттің өнері
II. «Әнші» тобына: Наурыздағы сауық той

Ä
B
l

Ò
h
h
h

Ä
B


Сауыққа дайындық Жұртты сүйсіндірген Әмірқан
III. «Өнер» тобына: Ақтамақ хикаясы
Әншінің қонақжайлылығы Өлімнен құтқарған өнер
ІІІ. Үй тапсырмасын қорыту
Үй тапсырмасы «Орамал тастау» ойыны арқылы қорытылады. Ойынның шарты: балалар орамалды тастай отырып, Жүсіпбек Аймауытовқа байланысты сұрақтарға жауап береді. Жауап бере алмағандары өз өнерін көрсетеді.
ІV. Жаңа сабаққа кіріспе
«Суретті таны».
Бұл кім?

Страницы: 1 | 2  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: