Сабақ тақырыбы: "Логикалық амалдар, ақиқат кестесі, екілік арифметика, санау жүйесі" тақырыптарына есептер шығару.
Сабақ мақсаты:
Білімділік:Санау жүйесіне, логикалық тапсырмаларға, ақиқат кесесін құруға, екілік арифметикаға есеп шығаруға үйрету, дағдыландыру.
Дамытушылық: Ойлау, жобалау қабілеттерін, логикалық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: ДК жұмыс істегенде тәртіпке, тазалыққа, адамгершілікке тәрбиелеу
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушыларды жеке- өзіндік және топтақ әдістер арқылы өткен сабақтарды қорытындылау үшін екі топқа бөліп отырғызамын. Топ басшысы бағалайды.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (Сұрақ-жауап әдісі)
1 топқа
1. Пікір дегеніміз не? Жоққа шығару үшін айтылатын сөйлем. Жалған және ақиқат болуы мүмкін пайымдаулар.
2. Логикалық көбейту деп нені айтады? Және жалғау көмегімен алынатын пікір-конъюнкция
3. Дизъюнкция дегеніміз не? Немесе жалғау көмегімен алынатын-дизъюнкция
2 топқа
1. Логикалық терістеу деп нені айтады?Емес жалғау көмегімен алынады-инверсия
2. Санау жүйесі деген не? Сандардың аталу және жазылу тәсілін санау жүйесі деп атайды.
3. Санау жүйесі неше топқа бөлінеді? позициялық және позициялық емес.
III. Тапсырмалар орындау.
1 тапсырма. Алдарына беріледі, жауаптарын оқылады.
Пікір
Жалғау
Логикалық амал
Ертең ауа райы жақсы болса, онда біз қаланың сыртына шығамыз немесе орманға барамыз.
немесе
дизъюнкция
Майра Әлияның досы, ол көрікті қыз және жақсы оқиды.
және
конъюкция
Жаз болғанда және ауа райы жақсы болғанда, біз теңізге демалуға барамыз.
және
конъюкция
Кез келген тіктөртбұрыштың тік бұрыштары және бір-біріне параллель қабырғалары болады.
және
кон
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>