«Сырым аудандық білім беру бөлімінің жалпы білім беретін Аралтөбе орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тақырыбы:
«Ең кіші ортақ еселік»
7 сынып
Өткізген: Кенжеғалиева А. Т
2016-2017 оқу жылы
Аты жөні:Кенжеғалиева. А. Т
Пәні:Математика
Өткізілетін сыныбы5 сынып
Сабақтың тақырыбыЕң кіші ортақ еселік
Құзыреттілікке жеткізетін
сабақтың мақсат- міндеттеріа)ақпараттық: Оқушыларға берілген сандардың ең кіші ортақ еселігін табуды үйрету
ә)коммуникативтілік: Танымдық, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
б) проблеманы шешу: Өзара ынтымақтастыққа , жылдамдыққа, алғырлыққа баулу.
Сабақтың түріЖаңа материалды меңгерту
Өткізілетін әдісіТүсіндірмелі
Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар:Ынтымақтастық, білім беруді ізгілендіру.
Пәнаралық байланыс:Математика
Қолданалытан көрнекіліктеріТопшамалар
Сабақтың барысыМұғалімнің қызметіОқушының қызметіКүтілетін нәтиже
І. Ұйымдастыру бөлімі
Амандасу, сынып тізімін тексеру;
Оқушылардың назарын сабаққа аудару;Мұғаліммен амандасу;
Сабаққа зейінін аудару;
Кезекшілік міндетін атқарадыСабаққа
даярлығын ұйымдастырып, оқушылардың
зейінін аударуы
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылардың дәптерлерін жинап алып, үй тапсырмасын тексеруҮй тапсырмасын тексертеді Өз бетімен орындауға дағдылануы
III. Жаңа материалды түсіндіру
4 санына еселік сандарды: 4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36,. . . және 6 санына еселік сандарды: 6, 12, 18, 24, 30, 36, . . . теріп жазайық. Осы сандардан 4 пен 6 сандарының екеуіне де еселік болатындарын, яғни ортақ еселіктерін табайық: 12, 24, 36, . . . , бұл сандардың ең кішісі 12. Сонда берілген 4 пен 6 натурал сандардың ең кіші ортақ еселігі – 12 болады. Берілген натурал сандардың
Страницы: 1 | 2 | 3 > >>