1867-1868 жылдардағы реформа

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>

Сабақтың жоспары
Мұғалім: Бекбауов Б
Пән: Қазақстан тарихы.
Сынып: 8
Сабақтың тақырыбы: 1867-1868 жылдардағы реформа
Сабақтың мақсаты: Реформаны әзірлеудің түпкі мәні неде және 1867-1868 жылдардағы реформаның Қазақстан жеріне тигізген ықпалын түсіндіру.
Сабақтың танымдылығы: Оқушылардың дамытушылық қабілеттерін арттыруда қосымша материалдар пайдалану арқылы ойлау, есте сақтау, сөйлеу қабілеттерін арттыру.
Сабақтың тәрбиелілігі: патриоттық сезімін ояту, ұлтжандылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Сабақтың көрнекіліктері: Карта, тірек сызбалар, семантикалық карта, тест жұмысы.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау.
19. ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы қазақ әдебиеті мен мәдениеті.
Сұрақтар.
1. ХІХ ғасырдың бірінші жартысында қазақ әдебиетіне қандай екі идеялық ағым болды?
2. Махамбет Өтемісұлы кім болды?
3. Шернияз, Шөже, Сүйінбай ақындарының өнері қандай болды?
4. Қазақ халқының тұрмысында музыка қандай орын алды?
5. Материалдық мәдениет дегеніміз не?
Тест.
1. 1822-1895 жж. өмір сүрген халық ақыны:
а. Шернияз в. Сүйінбай с. Махамбет д. Жамбыл е. Шөже
2. ХІХ ғ. І жарт/да шығармашылығында суырып салма өнерді одан әрі дамытқан ақын:
а. Махамбет в. Мұрат с. Сүйінбай д. Шернияз е. Шөже
3. ХІХ ғ. І жартысындағы айтыс өнерінің жүйрігі, Қаракәстек жерінде дүниеге келген ақын
а. Шөже Қаржаубайұлы в. Сүйінбай Аронұлы с. Шернияз Жарылғасұлы
д. Махамбет Өтемісұлы е. Шортанбай ақын
4. ХІХ ғ. І жарт/да Шернияз ақынның әдебиет саласына қосқан жаналығы:
а. Тарихи оқиғаларды жырына қосты в. Айтыс өнеріне үлес қосты с. Жазба әдебиетінің негізін салды д. Суырып салма өнерді жетілдірді е. Шешендік өнерді дамытты
5. Бөке

Страницы: 1 | 2 | 3  >  >>
Рейтинг
Оцени!
Поделись конспектом: